weglarz

Dawid Węglarz złotym medalistą Mistrzostw Polski

Wychowanek Klubu Gimnastycznego Radlin Dawid Węglarz zdobył tytuł Indywidualnego Mistrza Polski w klasie młodzieżowca do lat 21. Oprócz złotego medalu w wieloboju gimnastycznym zdobył także srebrny medal w ćwiczeniach na kółkach i drążku. Zdobywając w wieloboju ponad 80 punktów potwierdził, że obecnie jest najlepszym polskim gimnastykiem.

Drugi wychowanek radlińskiego klubu Piotr Wieczorek zdobył brązowy medal w wieloboju zajmując także 1 miejsce w ćwiczeniach na koniu z łękami i kółkach oraz 3 miejsce w ćwiczeniach wolnych, poręczach i drążku. Obaj radlińscy wychowankowie, podopieczni trenera kadry narodowej Leszka Blanika, obecnie zawodnicy AZS AWF Gdańsk, gdzie studiują, zdominowali tegoroczne Mistrzostwa Polski zdobywając łącznie 9 medali.

Dużym wydarzeniem mistrzostw było wykonanie przez Dawida Węglarza udanego “skoku Leszka Blanika”. W mistrzostwach Polski juniorów do lat 18 startowali również dwaj zawodnicy zaledwie 12-letni Miłosz Łucki i 15-letni Kacper Wierzba, który w finale skoku zajął 8 miejsce. Mistrzostwa Polski odbyły się w nowo wybudowanej hali sportowej Leszka Blanika w Gdańsku.
Dawid Węglarz startując w maju w Międzynarodowym Turnieju w Porto w Portugalii zajął wysokie 3. miejsce w ćwiczeniach na kółkach.