szermierka

Daniel Marcol szósty w Pucharze Polski Seniorów

Daniel Marcol , 18-letni zawodnik Towarzystwa Szermierzy „Górnik Radlin” zajął 6 miejsce w zawodach Pucharu Polski Seniorów rozegranym dnia 21.11.2015r w Gliwicach. W walce o wejście do ćwierćfinału zawodów, w których wystartowało 120 zawodników z całej Polski, nasz zawodnik pokonał wielokrotnego medalistę Mistrzostw Europy i Polski Krzysztofa Mikołajczak z Legii Warszawa 15:8. W walce półfinałowej musiał uznać wyższość aktualnego Mistrza Polski Seniorów Mateusza Nycza z Piasta Gliwice, schodząc planszy pokonany 15:10, Jest to kolejny sukces naszego młodego zawodnika w rywali z najlepszymi seniorami naszego kraju. Trenerami Daniela są Krzysztof Urbański i Andrzej Mnich.

Już w najbliższy weekend Daniel będzie reprezentował Polskę w zawodach Pucharu Świata Juniorów , które zostaną rozegrane w Bratysławie. Wystąpi on zarówno w turnieju indywidualnym jak i drużynowy.