Ukraina 1

Dalsza współpraca Radlina z miastem Rohatyn na Ukrainie

Rozwija się międzynarodowa współpraca Radlina z ukraińskim miastem Rohatyn. 23 czerwca w rohatynskim parku miejskim odbył się regionalny festiwal kultury ludowej „Pieśni Regionu Opilia”. Na zaproszenie władz ukraińskiego miasta w festiwalu wzięła udział również reprezentacja Radlina. Zastępca Burmistrza Radlina Zbigniew Podleśny, podczas oficjalnego otwarcia festiwalu podziękował gospodarzom za dotychczasową współpracę i wyraził uznanie dla kultywowania regionalnych tradycji i ukraińskiego folkloru. W prezencie przekazano burmistrzowi Rohatyna Siergiejowi Nasalykowi obraz autorstwa radlińskiej malarki z grupy twórczej „Pasja” (która ma na swoim koncie już wystawy na terenie Ukrainy). Z kolei dla rohatyńskiej szkoły, która prowadzi zajęcia języka polskiego, przekazano z Radlina książki, które będą pomocne w nauce polszczyzny.

Już w sierpniu gościć będziemy ponownie młodzież z Ukrainy w naszym mieście. Na warsztatach kulturalnych, organizowanych przez Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży „Tęcza” oraz Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie , młodzież ukraińska i polska wypracowywać będzie wspólny program artystyczny, oparty na folklorze zachodniej Ukrainy oraz Górnego Śląska. 22 sierpnia, w ramach cyklu koncertów „Tężniogranie”, polsko-ukraiński zespół zaprezentuje swój program artystyczny. Już dziś zapraszamy na to wydarzenie!

Materiał w rohatynskiej telewizji “NewTown” :

Rohatyn 2019 (zdjęcia dzięki uprzejmości Rady Miejskiej w Rohatyniu)