RADLIN_3

Część placówek oświatowych wznowi swoje zajęcia

Od najbliższego poniedziałku (25 maja 2020) część placówek oświatowych w Radlinie ponownie zostanie otwarta. Po wcześniejszych konsultacjach z dyrekcjami placówek, ustalono jakie jest zapotrzebowanie na otworzenie oddziałów przedszkolnych i klas w szkołach.

Przedszkola:

I tak w Przedszkolu Publicznym nr 2 (na Marcelu) zostanie uruchomiona tylko jedna grupa.
Przedszkole Publiczne nr 3 (Biertułtowy) , gdzie zgłosili się rodzice aż 20 dzieci, otworzone zostaną aż dwie grupy. Z kolei Przedszkole Publiczne nr 1 (Głożyny) póki co nie będzie uruchamiało swych grup – nie zgłosił się żaden rodzic chcący aby kontynuować zajęcia przedszkolne w tym czasie. Podobnie w oddziale przedszkolnym działającym przy Sportowej Szkole Podstawowej nr 2 , gdzie także nie było zainteresowania ze strony rodziców.

Szkoły:

Dyrektorzy szkół podstawowych przeprowadzili rozeznanie wśród rodziców uczniów. Na
zajęcia opiekuńcze uczniów klas I-III nie zdecydowali się rodzice w Szkole Podstawowej
nr 1 i Szkole Podstawowej nr 3.

W pozostałych szkołach na zajęcia zgłosiło się:

• w Szkole Podstawowej nr 4 – dwoje dzieci
• w Sportowej Szkole Podstawowej nr 2 – jedno dziecko.

Na zajęcia rewalidacyjne zgłoszono:

• w Szkole Podstawowej nr 1 – 3 dzieci
• w Sportowej Szkole Podstawowej nr 2 – 2 dzieci
• w Szkole Podstawowej nr 3 – 2 dzieci
• w Szkole Podstawowej nr 4 – 1 dziecko.

Dyrektorzy szkół podstawowych opracowali również harmonogramy umożliwiające
uczniom konsultacje z nauczycielami prowadzącymi zajęcia edukacyjne.

Sprawa z uruchamianiem zajęć edukacyjnych jest jednak dynamiczna – prowadzimy na bieżąco konsultacje z dyrekcjami placówek i jeśli tylko będą pojawiać się sygnały ze strony rodziców, będziemy reagować i uruchamiać kolejne grupy.