OFICJALNA STRONA I BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ MIASTA RADLIN

Budżet Obywatelski

budzet obywatelski w Radlinie3

 

Radlin dołącza do grona miejscowości w naszym regionie, które wdrażają tzw. budżet obywatelski. Na przełomie listopada i października mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje projekty a później w drodze głosowania decydować w jaki sposób wydana zostanie część budżetu gminy. Do dyspozycji zostanie przeznaczona pula łącznie 200 tysięcy złotych, zaś jednorazowo pomysł nie powinien przekraczać 50 tysięcy złotych.

 

Zgłoś swój projekt za pośrednictwem strony: budzet.radlin.pl

Budżet111

 

Od 16 października do 6 listopada mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje propozycje zadań, które mogłyby być zrealizowane w 2018 roku w ramach budżetu obywatelskiego. Formularz będzie można złożyć cyfrowo (za pośrednictwem podstrony miejskiej), bądź pobrać go i w formie papierowej złożyć w urzędzie miejskim. Do formularza wnioskodawca musi dołączyć listę z podpisami co najmniej 15 innych mieszkańców, popierających pomysł. Należy też wstępnie oszacować koszta realizacji tego pomysłu, pamiętając, iż jednorazowy projekt nie może przekroczyć 50 tysięcy złotych.

Terminarz

 

Następnie wnioski zostaną sprawdzone pod kątem ewentualnych braków formalnych. Wówczas zespół ds. budżetu obywatelskiego może wezwać danego mieszkańca aby braki uzupełnił, tak by dany projekt nie przepadł z przyczyn formalnych. Tak samo w przypadku projektów, przekraczających przewidywane koszta – wówczas zespół również poprosi wnioskodawcę o ewentualne korekty lub modyfikacje złożonej propozycji. Następnie projekty zostaną upublicznione i poddane głosowaniu.

Głosowanie odbędzie się w dniach od 21 listopada do 6 grudnia. Swój głos będą mogli oddać wszyscy mieszkańcy Radlina, którzy ukończyli 16 rok życia. Do dyspozycji głosujących oddany zostanie serwis internetowy ale pozostanie również możliwość głosowania drogą „papierową” w wybranych miejscach w mieście, gdzie pojawią się specjalne urny. Te miejsca to: Urząd Miasta, Szkoła Podstawowa nr 3 (Głożyny), Szkoła Podstawowa nr 4 (Obszary), Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Ośrodek Pomocy Społecznej. Głosowanie w tych miejscach będzie możliwe w godzinach funkcjonowania tych placówek, zaś drogą internetową do północy 6 listopada. Propozycje, które otrzymają najwięcej głosów i zmieszczą się (łącznie) w puli 200 tysięcy złotych będą projektami przewidzianymi do realizacji w 2018 roku. Pozostałe – trafią na listę rezerwową. 

 Gdzie głosować

 

Wszystkie szczegóły dotyczące budżetu obywatelskiego będą podawane na stronie http://budzet.radlin.pl oraz na Facebooku pod adresem www.facebook.com/budzetradlinski 

 

Zobacz też:

 

 

 Rejestr zmian dokumentu

Liczba odwiedzin niniejszej strony: 2 571

Oficjalna strona i Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Radlin / Realizacja: Urząd Miasta Radlin

Instrukcja obsługi / Redakcja

Działamy zgodnie z normą ISO 9001:2009.