budzet obywatelski w Radlinie3

Budżet obywatelski: Głosujemy jeszcze tylko dziś do północy

Jeszcze dziś można oddać głos w pierwszej edycji budżetu obywatelskiego w Radlinie. Głosować można za pomocą kart wrzuconych do urn (w Urzędzie Miasta, SP nr 3, Sp nr 4, MOSIRze oraz OPSie w godzinach pracy tych jednostek) oraz internetowo za pomocą platformy www.budzet.radlin.pl

O głosy walczy siedem obywatelskich projektów zgłoszonych przez mieszkańców do pierwszej edycji budżetu:

1. Rewitalizacja terenów zielonych miasta Radlin
Projekt polegający na wapnowaniu terenów zielonych w mieście, w celu odkwaszenia gleby i poprawienia jej jakości ekologicznej

2. Napraw se koło! Samoobsługowe stacje naprawy rowerów
Projekt zakłada stworzenie 5 punktów napraw rowerów na terenie miasta, m.in. przy urzędzie miejskim, tężni czy przy parku leśnym.

3. Bezpieczne użytkowanie siłowni plenerowej typu streetworkout
Projekt zakłada organizacje pokazowych warsztatów ćwiczeń z użyciem masy własnego ciała na urządzeniach typu streetworout. Po projekcie sprzęt (w wersji mobilnej, tzn. łatwy do szybkiego montażu w wybranym miejscu) byłby udostępniony zainteresowanym mieszkańcom tak by mogli z niego korzystać.

4. Wieść niesie – piłka plażowa w lesie
Projekt zakłada stworzenie boiska do piłki plażowej na terenie Parku Leśnym na Obszarach.

5. Szwarne karlusy i gryfne frelki szukują imieninowe gierki
Projekt dotyczy organizacji festynu przy SP nr 3 związanego z planami nadania placówce patrona.

6. Ekologiczna ławka solarna w Radlinie
W ramach tego projektu planowane jest stworzenie ławki z panelów fotowoltaicznych, która będzie produkowała energię elektryczną z promieni słonecznych i dawała możliwość podładowania telefonów czy tabletów. Ławka miałaby stanąć w centrum.

7. Zielona sala – umysł wyzwala
Projekt zakłada budowę i wyposażenie zewnętrznej sali do edukacji ekologicznej i obserwacji przyrody. Z sali korzystać będą mogli uczniowie radlińskich szkół, czy organizacje pozarządowe (np. harcerze) prowadzące zajęcia z młodzieżą.

W pierwszej edycji budżetu obywatelskiego w Radlinie przeznaczono kwotę 200 tysięcy złotów. Aby projekt mógł zostać zrealizowany, musi otrzymać minimum 50 głosów.