szermierka

Bardzo dobre występy zawodników Towarzystwa Szermierzy „Górnik Radlin”

Bardzo dobrze zaprezentowali się szpadziści Towarzystwa Szermierzy „Górnik Radlin” podczas rozegranych we Wrocławiu Mistrzostwach Polski Juniorów. Odmłodzona, walcząca bez najlepszego zawodnika Daniela Marcola /obecnie Klub Sportowy „Szpada Wrocław”/ drużyna w stawce 21 drużyn wywalczyła wysokie 6 miejsce. Nasi szpadziści walczyli w składzie: Robert Szajthauer, Sebastian Śmieja i Bartłomiej Musiolik. Zwyciężył zespół Piasta Gliwice. Bardzo dobrze w turnieju indywidualnym szpadzistek zaprezentowała się nasza zawodniczka Aleksandra Siwoń, która w stawce 72 zawodniczek zajęła wysokie 9 miejsce. Na planszach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radlinie rozegrane zostały Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Śląska Juniorów w szpadzie. Podczas tych zawodów zawodnicy Towarzystwa Szermierzy „Górnik Radlin” zdobyli 2 brązowe medale. W turnieju indywidualnym trzecie miejsce zajął Robert Szajhauer, a zwyciężył reprezentant Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów, Damian Michalak z Piasta Gliwice. Również brązowy medal zdobyła drużyna szpadzistów naszego Towarzystwa. Radlinianie walczyli w składzie: Robert Szajthauer, Kamil Huwer, Bartłomiej Musiolik i Kamil Cichaczewski.

Zawody te rozegrane zostały w ramach obchodów 20-lecia Radlina