senior

,,Aktywny + kreatywny = radliński senior”. SKA zaprasza do projektu!

Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych rozpoczyna projekt “Aktywny + kreatywny = radliński senior” skierowany do wszystkich starszych mieszkańców Radlina, ale również do tych, którzy do roli seniora dopiero się przygotowują.

Jednym z ważnych zagadnień starzejącego się społeczeństwa polskiego jest problem uczestnictwa ludzi starszych w różnych dziedzinach życia społecznego. Obecne wciąż w naszym społeczeństwie stereotypowe myślenie na temat starości, jak też samych seniorów, bardzo mocno rzutuje na ich uczestnictwo (lub jego brak) w sferze publicznej. Często myśli się,że ludzie starsi powinni odpoczywać,dbać o siebie i swoje zdrowie. Natomiast coraz wyraźniej mówi się,że aktywność w każdej dziedzinie daje poczucie spełnienia,bycia potrzebnym, rozwija kontakty międzyludzkie,integruje społeczności Dzięki aktywności fizycznej możesz wyregulować swoje ciśnienie krwi, poziom cholesterolu, cukru, dotlenisz swoje płuca, poprawisz krążenie, a twoja skóra stanie się jędrniejsza.

To wszystko jak również wiele innych korzyści oferuje projekt ,,Aktywny + kreatywny = radliński senior” skierowany do wszystkich mieszkańców Radlin. Zajęcia muzyczne, taneczne, rękodzieła, teatralne ale też i sportowe będą się odbywały od czerwca do listopada bezpłatnie bez względu na wiek i płeć. W projekcie planuje się również zorganizowanie w pażdzierniku Dnia Seniora z nagrodami dla najaktywniejszych seniorów naszego miasta. Zapraszamy panie i panów do zapisywania się do oferowanych zajęć według zainteresowań i czasu.

Zapisy do projektu prowadzonego przez Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych jako kontynuację z poprzednich lat przyjmować się będzie pod numerem telefonu 669021112.