tło FB

3 maja w Radlinie [program]

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w uroczystościach Święta 3 Maja w Radlinie!

PROGRAM OBCHODÓW
3 maja 2019 w Radlinie

• godz. 9.00: Msza Święta w Intencji Ojczyzny
    Kościół p.w. WNMP Biertułtowy
  • godz.10.15: Formowanie kolumny do przemarszu.
    Przemarsz trasą ul. Mariacka – ul. Korfantego – Park im. L. Zarzeckiego
  • godz.10.30: Poświęcenie Pomnika Powstańców Śląskich w Parku im. L. Zarzeckiego i złożenie kwiatów

Oprócz uroczystości oficjalnych, jak co roku odbędzie się Bieg Ekologiczny na Głożynach dla miłośników biegów i nordic walking. To jedna z najstarszych imprez tego typu w regionie, organizowana od samego początku przez głożyńskich harcerzy, przy współudziale strażaków z OSP oraz Miasta Radlin.

Bieg corocznie organizowany jest dla uczczenia doniosłych wydarzeń w historii Polski, czyli ogłoszenia Konstytucji 3 Maja oraz wybuchu III powstania śląskiego.

Zbiórka dla uczestników : 3 maja 2019 r, o godz. 9.50 przed OSP Głożyny (ul. Reymonta). Zapraszamy!